Akušerė – ginekologė Kelmėje

Gydytojai akušeriai-ginekologai konsultuoja įvairaus amžiaus pacientes, nustato nėštumą, prižiūri nėštumo eigą, diagnozuoja ir sėkmingai gydo ginekologinius susirgimus ir atlieka šios srities tyrimus.

Puikiai suprantame, kad ginekologinė sveikata svarbi kiekvienai pacientei, o nėštumas – vienas ypatingiausių moters gyvenimo etapų. „Vitasana“ klinikoje Jūsų sveikata išties patikimose rankose. Pacientes konsultuoja ir gydo profesionalūs gydytojai akušeriai-ginekologai. Suteikiame ne tik modernų gydymą, bet ir jautrų, empatišką bendravimą, jaukią klinikos atmosferą.

Gydymą atlieka:

Gydytoja akušerė-ginekologė Rasa Ivanovienė

Gydytoja akušerė-ginekologė Aurelija Bimbienė

Kada ieškoti pagalbos?

Į bet kokius ginekologinės sistemos pakitimus būtina žiūrėti rimtai. Net iš pažiūros menki negalavimai gali pranešti apie rimtus susirgimus, kurie negydomi gali lemti nuolatinį diskomfortą, ciklo sutrikimus, nevaisingumą, o vėžinių susirgimų atveju – net mirtį.

Kuo skubesnė gydytojo apžiūra būtina šiais atvejais:

 • Nereguliarus mėnesinių ciklas
 • Išnykusios mėnesinės
 • Skausmingos mėnesinės
 • Pakitusios išskyros iš makšties
 • Nemalonaus kvapo išskyros
 • Sausumo pojūtis makštyje
 • Niežulys ar skausmas lyties organų srityje
 • Kraujavimas iš lyties organų

Kas sukelia ginekologinius susirgimus?

Moteriškų ligų priežasčių daug ir įvairių. Dalis atsakymų glūdi pačios moters organizme. Vienu pagrindinių negalavimo faktorių yra hormoninės sistemos sutrikimai: lytinių hormonų, estrogeno sutrikimai gali įtakoti mėnesinių ciklo pokyčius. Įvairius moteriškus negalavimus (pavyzdžiui, gerybinius gimdos navikus miomas) gali paskatinti prasidėjęs menopauzės procesas. Beje, svarbu pastebėti, kad nemažai vėžinių susirgimų išsivysto jau prasidėjus menopauzei.

Prie kai kurių moteriškų ligų prisideda žalingas gyvenimo būdas. Nuovargis, įtampa, stresas, nereguliari ar nevisavertė mityba, piktnaudžiavimas alkoholiu gali prisidėti prie mėnesinių ciklo sutrikimų, o štai grybelines infekcijas, kaip pienligę, į organizmą „prišaukia“ nusilpęs imunitetas, taip pat – antibiotikų vartojimas.

Galiausiai, prie ginekologinių susirgimų prisideda ir genetiniai polinkiai. Paveldimos būna įvairios ligos: gimdos gleivinę primenančio audinio išvešėjimas už gimdos ribų (endometriozė). Įgimtas gali būti polinkis į vėžinius susirgimus, ypač į gimdos kaklelio ar kiaušidžių vėžį.

Dažnos ginekologinės ligos:

 • Dismenorėja
 • Endometriozė
 • Gimdos polipai
 • Kiaušidžių cistos
 • Mišrios kilmės uždegimai ir infekcijos
 • Vaginalinė kandidozė (pienligė)
 • Šlapimo takų ligos

Ginekologiniai tyrimai

Klinikoje „Vitasana“ rūpinamės nėščiųjų sveikata ir atliekame nuodugnius akušerinius vaisiaus tyrimus, taip pat echoskopinius tyrimus, prižiūrime sklandžią nėštumo eigą.

Ypatingą dėmesį skiriame gimdos kaklelio vėžio prevencijai. Pacientėms, patiriančioms pomenopauzinį kraujavimą, atliekamas gimdos kaklelio citologinis tyrimas. Įtariant vėžinius procesus, atliekamas transvaginalinis ultragarsinis tyrimas. Taip pat užtikriname kokybišką gimdos biopsiją. Jos metu imamas nedidelis gimdos ertmės audinio mėginys ir siunčiamas į laboratoriją ištyrimui.

Atlikdami tyrimus, pasitelkiame pažangias medicinos technologijas ir užtikriname, kad procedūros bus atliekamos efektyviai, greitai ir be skausmo.

Ginekologinis gydymas

Kiekvienos pacientės atvejis – individualus. Kad ir kokia rimta būtų problema, užtikrinsime geriausias gydymo galimybes.

Gydymas medikamentais – šiuolaikiniai medikamentai gali tapti gelbstinčia išeitimi daugybės ginekologinių susirgimų gydyme. Vaistai naudojami gydant miomas, bakterinę vaginozę, pienligę. O priešvėžiniai vaistai, chemoterapija, padeda kovoti su tokiomis pavojingomis ligomis kaip gimdos kaklelio vėžys.

Gydymas antibiotikais – šis metodas pasitelkiamas siekiant sunaikinti bakterines infekcijas (dažnai plintančias lytiniu keliu – chlamidiozę, trichomonozę ir pan.)

Profilaktika – laikantis intymios higienos, reguliariai naudojant profilaktines priemones, lankantis pas gydytoją ginekologą ir rūpinantis savo imunitetu, pavyksta sėkmingai suvaldyti ir įveikti kai kuriuos sutrikimus.

Savo moterišką sveikatą puoselėkite „Vitasana“ klinikoje. Profesionali mūsų gydytojų komanda kiekvienai pacientei suteikia nuoširdų rūpestį, užtikrina mokslinėmis metodikomis grįstą diagnostiką, sklandžią gydymo eigą ir geriausius rezultatus!